Kronikë

Foto+ Emri/ Ja kush është shqiptari që u qëllua me armë nga punonjësja e policisë grekeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:36 - 27/09/22 |
Opi Nion

Personi që po shikoni në foto është 30-vjeçari shqiptar Esmin Ferhati që u qëllua me armë në këmbë nga punonjësja e policisë greke pasi e sulmoi këtë të fundit me kaçavidë.

I riu shqiptar u përplas me punonjësen e policisë greke mëngjesin e kësaj të hëne pas një operacioni policor në Rezidencën e Studentëve të Universitetit Politeknik pas informacioneve të marra se rezidenca përdorej  për trafik droge si dhe bazë për të grumbulluar objekte të grabitura.

Ndërkohë që operacioni po zhvillohej, një nëpunëse policie nuk u ndje mirë dhe vendosi të largohej me makinën e saj private. Teksa po shkonte drejt saj është sulmuar me kaçavidë nga 30-vjeçari shqiptar.

Nga ana tjetër, punonjësja e policisë për të shmangur sulmin, ka qëlluar në drejtim të shqiptarit me armën e shërbimit, duke e plagosur atë në këmbë.

Më pas, shqiptari u dërgua në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Sipas informacioneve, ai jetonte në një rezidencë studentore së bashku me vëllain e tij, i cili gjithashtu u arrestua.

Sakaq, si rezultat i operacionit policor u arrestuan 22 persona./Opinion.al

Pas