-Kulturë

Foto e rrallë, mbretëresha Geraldinë në kopshtin zoologjik të Stokholmit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:30 - 09/02/19 |
el ida

“Ce soir ” ka botuar, të hënën e 24 korrikut 1939, në faqen n°8, fotografinë e rrallë të mbretëreshës Geraldinë dhe motrave të mbretit Zog në kopshtin zoologjik të Stokholmit, të cilën, Aurenc Bebja e ka sjellë për publikun shqiptar :

Mbretëresha Geraldinë në kopshtin zoologjik të Stokholmit

Aktualisht, ish-sovranët e Shqipërisë po bëjnë një udhëtim të gjatë në Evropë. Gjatë qëndrimit të tyre në Suedi, Mbretëresha Geraldinë dhe motrat e Mbretit Zog përfituan të bënin një vizitë të gjatë në kopshtin zoologjik të Stokholmit.

 

(Blogu © Dars (Klos), Mat – Albania), https://www.darsiani.com/la-gazette/ce-soir-1939-vizita-e-mbretereshes-geraldine-dhe-motrave-te-mbretit-zog-ne-kopshtin-zoologjik-te-stokholmit-foto-ekskluzive/

Pas