Bota

Foto/ COVID-19 nuk i tremb, të rinjtë mbushin klubet e natës në Britani


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:12 - 05/10/20 |
Opi Nion

Pavarësisht rritjes së rasteve të reja me COVID-19 dhe stuhisë “Alex”, të rinjtë britanik nuk i kanë ndaluar festat e përjavshme.

Shumë të rinj, u panë në rrugët e Newcastle, Manchester dhe Leeds, duke pritur në radhë për të frekuentuar klubet e natës.

Të rinjtë në Britani prej kohësh i kanë injoruar protokollet e qeverisë anti-COVID. Ndërkohë, autoritetet kanë urdhëruar që lokalet e baret të mbyllen në orën 22:00, por në shumë biznese ku urdhër nuk është zbatuar.

Ndërsa një gjë e tillë u pa dhe gjatë muajve të verës, ku plazhet dhe parqet ishin të mbipopulluara nga prania e njerëzve pavarësisht thirrjeve të autoriteteve shëndetësore./ Opinion.al

Pas