Life Style

Foto/ Alkool dhe muzikë, të rinjtë britanikë injorojnë masat anti-COVID


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:23 - 02/08/20 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore vijojnë në të gjithë botën apelimin për respektimin e masave kundër përhapjes së pandemisë COVID-19.

Por, këto thirrje duken se nuk dëgjohen kur bëhet fjalë për rinjtë në Britanisë së Madhe, pasi një tjetër fundjavë është shënuar me thyerjen e këtyre rregullave në Britani.

Mijëra të rinj të shoqëruar me njëri-tjetrin, por jo të distancuar sipas rregullave të reja kanë festuar në lokalet dhe pub-et kryesore deri në orët e para të mëngjesit.

Fotot që shihni më poshtë janë realizuar në Manchester dhe Blackpool dhe tregojnë se jeta e natës është kthyer si në normalitetin para pandemisë./ Opinion.al

Pas