Sport

Formacioni zyrtar, si do të luajnë kuqezinjtë kundër ItalisëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:55 - 16/11/22 |
Opi Nion

Publikohet formacioni zyrtar i ekipit të Shqipërisë për miqësoren me Italinë, ndeshje që luhet sonte në orën 20:45 në “Air Albania” dhe transmetohet në Tv Klan.

Në portë do të jetë Etrit Berisha, në mbrojtje Elseid Hysaj, Ardian Ismajli, Marash Kumbulla, në mesfushë Enea Mihaj, Emir Lenjani, Keidi Bare, Amir Abrashi dhe Nedim Bajrami, ndërsa në sulm dyshja Armando Broja dhe Myrto Uzuni.

Nga ana tjetër Roberto Mancini do të paraqitet fillimisht me rreshtimin 3-4-3, për ta përshtatur më pas sipas situatave të lojës. Donnaruma në portë. Në mbrojtje Scalvini, Bonucci dhe Bastoni. Në mesfushë Di Lorenzo, Verratti, Tonali dhe Dimarco, Zaniolo, Raspadori dhe Grifo do të jenë në sulm.

Pas