Bota

Forcat ruse bombardojnë pranë Kharkiv, 21 të vrarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:38 - 17/03/22 |
Opi Nion

Të paktën 21 persona janë vrarë dhe 25 të tjerë janë plagosur si pasojë e bombardimeve ruse në qytetin Merefa, rreth 25 kilometra (rreth 15 milje) në jugperëndim të Kharkiv.

Sulmi ndodhi në orën 3:30 të mëngjesit me kohën lokale dhe shkatërroi një shkollë dhe një klub arti, tha zyra e prokurorit rajonal. Dhjetë nga të plagosurit janë në gjendje të rëndë.

Ndërtesat e civilëve në Kharkiv, qyteti i dytë më i madh i Ukrainës, janë goditur nga bombardimet e forcave ruse që nga fillimi i pushtimit muajin e kaluar./Opinion.al

Pas