Aktualitet

Forca operacionale e SHBA në Tiranë, Kim: E rëndësishme për sigurinë e rajonit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:17 - 06/01/22 |
Opi Nion

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka reguar lidhur me vendimin për vendosjen e forcës operacionale amerikane në Shqipëri. Përmes një tuiteri, ndërsa ndan këtë lajm, Kim shprehet se ky është një lajm i mirë për të nisur vitin dhe një zhvillim domethënës në  marrëdhëniet mes dy vendeve në fushën e mbrojtjes.

Ndërsa kujton se kjo është hera e parë që një forcë e këtij lloji vendoset në Shqipëri, Kim e sheh atë si një hap të rëndësishëm për sigurinë e rajonit./Opinion.al

Pas