Bota

Flinin në shina, treni përplas për vdekje emigrantët në Francë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:51 - 12/10/21 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Francë. Tre emigrantë humbën jetën dhe një tjetër mbeti i plagosur, pasi janë u përplasu nga një tren i shpejtësisë së lartë.

Ngjarja e rëndë ndodhi në jug-perëndim të Francës, teksa emigrantët flinin në shinat e qytetit bregdetar të Biarritz.

Një hetim ka nisur për të zbardhur ngjarjen, ndërkohë që kryebashkiaku i qytetit deklaron se emigrantët shpesh herë përdorin shinat e trenit për të mos u pikasur nga forcat e policisë.

Policia ende nuk i ka identifikuar viktimat, ndërkohë që burimet deklarojnë se emigrantët janë shtetas algjerianë.

Pas