Aktualitet

Flet Avokati i Llallës: Kam 5 ditë që nuk kam  komunikuar me të


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:26 - 16/04/18 |
b.f

 

“Unë kam 5 ditë që nuk kam komunikur me të, që kur kam marrë detyrën si përfaqësues ligjor i tij. Erdhi në zyrën time fizikisht, më dorëzoi prokurën dhe kërkoi që ta përfaqësojë në të gjitha instancat”. Kështu është shprehur sot në emisionin “Real Story”, Sokol Hazizj avokati i Adriatik Llallës, lidhur me klientin e tij.

Ndër të tjera ai ka deklaruar se në hetimet që kanë nisur ndaj ish-Prokurorit të Përgjithshëm ka shkelje proceduriale dhe se asnjë organ hetimor s’ka njoftuar se ndaj klientit të tij ka ka proces hetimor.

 

      

Pas