-U tha në Opinion

Fitues i bashkisë Shkodër, Spahia:Dera jonë e hapur për ata që kanë humbur rrugën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:34 - 07/03/22 |
el ida

Nënkryetarja e PD Grida Duma i ka kërkuar Lulzim Bashës të pranojë humbjen, ndërsa i ka vënë në dukje që në fakt ai ka humbur shumë beteja.

Sipas burimeve për Opinion.al, në mbledhjen e grupit parlamentar, Duma tha se Basha po vijon të rrënjosë në PD kultin e individit.

Pjesë nga diskutimi i Dumës

Lideri në një parti politike eshte 90 % dhe numrat dy tre apo 27 çfaredo të bëjnë nuk e zevendesojne dot, as permiresojne dot liderin. Degjova qe e niset fjalen tuaj kryetar duke thene: ose me mua ose ketu do t’ju vije Sali Berisha. Sali Berisha duke dashur t’ju munde ju, mundi Partine Demokratike. Ne kete garë për shkak te luftes midis Sali Berishes dhe jush, humbi Partia Demokratike. Ne kete beteje ne beme gjithcka te mos e benim betejen Berisha kunder Bashës, por nuk e evituam dot. Ju thoni: sot këtu o te jem une ose ketu do jete Sali Berisha, pra o une o askush nuk mundet. Çka do të thotë qe kulti i individit që po luftojme eshte edhe më i rrënjosur.

Nese doni te jeni i sinqerte vertete ju keni humbur shumë beteja, dhe nga ky pranim nis zgjidhja. Nese doni te jeni i sinqertë beni pyetjen troç. Ka dy pyetje të mundshme qe mund te na bësh:

E para: Ju  lutem behuni me mua te gjithe qe une te mbaj Partinë Demokratike se keshtu dua une si individ.

Pyetja tjeter eshte: Si do bejme qe pertej meje te ngreme Partine Demokratike, për veteë Partine Demokratike. Cilen pyetje po na drejtoni, te paren apo te dyten?/Opinion.al

 

 

Pas