-U tha në Opinion

Frangaj: A mund të numërojë Basha një betejë të fituar?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:03 - 07/03/22 |
el ida

Aleksandër Frangaj, drejtor i përgjithshëm i TV Klan, ka komentuar rezultatin e zgjedhjeve të pjesshme të 6 marsit dhe humbjen e Partisë Demokratike.

Në emisionin “Opinion”, Frangaj tha se është fyerje për inteligjencën e shqiptarëve deklarata e Bashës, që nuk ka humbur asnjë betejë.

“Skandali më i madh është ajo që e kam përjetuar sapo jam çuar nga gjumi. E kisha televizorin tek Klan Neës. Hapa sytë dhe shoh Lulzim Bashën që bënte mbledhje dhe pinte kafe me arsimtarët. Ndërkohë që vazhdonte numërimi në 5 bashkitë e tjera, ai pinte kafe me arsimtarët dhe diskutonte për strategjinë e arsimit në Shqipëri. Preka veten, a jam zgjuar apo jam në gjumë.

Është të fyesh inteligjencën e çdo shqiptari normal, të thuash që nuk kam humbur ansjë betejë. Po ç’betejë ka fituar ai ditëziu. A mund të numërojë një betejë të fituar?”, tha Frangaj./Opinion.al

 

Pas