Sport

Finalja mes Liverpool dhe Real Madrid, cilat janë formacionet në Stade de France


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:32 - 28/05/22 |
Opi Nion

Vetëm pak minuta kanë mbetur nga finalja e Champions League që pritet të nisë në Stade de France, mes Liverpool-Real Madrid. Ndeshja statron në orën 21:00, ndërkohë që skuadrat kanë publikuar edhe formacionet zyrtare, që janë si më poshtë:

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson; Henderson, Fabinho, Thiago; Salah, Mane, Diaz

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Militao, Alaba, Mendy; Kroos, Casemiro, Modric; Valverde, Benzema, Vinicius Jr.

Pas