Aktualitet

Festat e fundvitit, fluks në hyrjen e pikës kufitare të Kapshticës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:09 - 26/12/21 |
Opi Nion

Është rritur fluksi i hyrjeve të qytetarëve në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës për shkak të festave të fundvitit.

Referuar të dhënave të 24 orëve të fundit, nga kjo pike kalimi kanë hyrë 3311 shtetas të huaj dhe shqiptarë .

Për festat e fundvitit janë të shumtë qytetarët shqiptarë të cilët kthehen në vendlindje ndërkohë që vetëm javën e fundit nga pika e kalimit kufitar të Kapshticës kanë hyrë gjithsej 20561 qytetare./ Opinion.al

Pas