Sport

Fernando Alonso rikthehet në Formula 1


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:27 - 08/07/20 |
el ida

Fernando Alonso, do të rikthehet në Formula 1 me Renault sezonin e ardhshëm.

Dy herë kampioni i botës, u largua nga Formula 1 në vitin 2018 dhe aktualisht është duke garuar në Indianapolis 500 me McLaren.

Nga sezoni i ardhshëm, 39-vjeçari spanjoll, pritet të jetë shok skuadre me Esteban Ocon, duke zëvendësuar australianin Daniel Ricciardo, i cili do të kalojë te McLaren në fund të këtij sezoni.

Spanjolli pritet të qëndrojë deri në vitin 2022 në Formula 1./Opinion.al

Pas