-Jetë dhe Stil

Femra,10 gjerat që nuk duhet të bëni gjatë aktit seksual


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:29 - 14/11/15 |
b.f
 1. Përgjatë aktit seksual disa vajza nuk bëjnë asgjë-vetëm ndalojnë dhe presin te vije kënaqësia qe ato prisnin,kjo është gjeja më e keqe që ju mund të bëni,djemtë me të vërtete e urrejnë këtë gjë.Vajzat duhet të lëvizin edhe pse në disa raste djemtë mund të jenë sipër tyre.Pasi një “Ndalese si e vdekur” mund tu sjellin djemve probleme seksuale por vetëm nëse ata duan qe tju japin kenaqesi gjatë aktit në rast të kundërt kjo nuk do kishte rëndësi.
 2. Pothuajse cdo vajzë është dakort që ato gjatë një akti seksual duhet te puthen por edhe diçka kjo është e njëjtë edhe për djemtë.Ata e adhurojnë kur puthen nga vajzat,në gjithë trupin e tyre. Kjo gjë i bën ata të çmenden plotësisht. Nëse ju doni që të sfidoni një djalë në shtrat,puthe atë,shijoje,luaj me të.
 3.  Disa vajza me mendime të vjetra mendojnë se djali është ai që duhet te kontrollojë gjithçka gjatë një akti sekual,po kjo është absolutisht dicka e gabuar. Vajzat gjithashtu duhet të marrin kontrollin në shtrat të na tregojnë se duan të veprojnë tani,të na tregojnë se çfarë duhet të bëjmë sepse tani ju jeni e vetmja që i percakton rregullat,unë ju siguroj se mashkulli që do keni përballë do të eksitohet dhe kënaqet jashtë mase në të tilla akte. Disa herë atyre u pëlqen të jenë te kontrolliar
 4. Bëhuni tepër të ndjeshme ndaj partnerit tuaj,vajzat pëlqejnë të kenë një djalë të ndjeshëm përkrah mundohuni të jeni të njëjta për mashkullin që keni perkrah ashtu si dhe ju doni qe te jete.Trupi mashkullit eshte teper i ndjeshëm dhe vajza mundohuni ta bëni atë aq të ndjeshëm sa ju bën dhe ai. Mos u beni egoiste.
 5. Nëse ju dëshironi te merrni kenaqesi mos harroni tja jepni ate partnerit tuaj gjithashtu. Meshkujt  mendojme se partnerja qe  kane ne krah nuk do tja dije se çfarë ju jeni duke ndjere ne ate moment.Ju vajza duhet te pyesni me shpesh “si e pelqen si te ben kjo te ndjehesh?Bejani te ditur partnerit tuaj se ju interesoheni per ndjenjat e tij. Pyeteni nëse po i pelqen kjo gje apo jo,ne na pelqen te kemi vemendjen tuaj.
 6. Disa vajza nuk i shfaqin ndjenjat e tyre gjat nje akti,kjo te krijon kunfuzion dhe ben mashkullin të mendojne dhe të jetë i pasigurtë.Mos u beni te turpshme por nxirrni pasthirrma,tregoni se cfarë ndjeni,edhe ne qofte se e keni nga kenaqesia apo dhimbja,lini te kuptoj rreth ndenjave tuaja ne ate moment.Kjo mund tju ndihmoje dhe ju gjithashtu.
 7. Mendoni se jeta juaj seksuale po behet paksa monotone dhe e pakenaqshme? Ndermerrni disa masa,beje ate te re,mos u beni te turpshme per ta surprizuar partnerin tuaj me veshje tuajat.Vishini ato dhe kerceni per te dhe do te shihni qe do e eksitoni dhe do e cmendni tej mase. Atyre u pëlqejne ngacmimet e vogla me rroba seksi dhe eksitohen me “seksin ne distance”.
 8. Djemve nuk u pelqen kur vajzat qe kanë perkrah nuk shfaqin iniciative per te bere seks dhe keshtu ndodh per vajzat “old fashion” dhe vajzat e turpshme,kurre mos veproni keshtu,meshkujve nuk u pelqen,shfaqni interes pasi dhe ju vet do e ndjeni se do te jetë me mirë.Shfaqni partnerit tuaj se ju jeni e kenaqur qe po beni seks me te ,bejani te ditur qe jeni nje person normal dhe qe shfaq te gjitha deshirat e saj.
 9. Disa vajza gjithmone pas aktit seksual ndryshojne menjehere dhe pendohen kjo verehet edhe nga veprimet e mevonshme qe kryejne si pershembull pastrojne veten e tyre,shkojne ne guzhine,lajne pjatat,pastrojne shtepine kur ka momente te mevonshme per ti ber keto veprime dhe jo ne minuten e pare pasi keni mbaruar aktin seksual.Folni me partnerin tuaj,per gjithcka qe kaluat dhe se jeni te lumtura,pasi mund te ket nje zhgenjim. Nëse nuk qendroni, e beni te mendoje se nuk ishte ne nivelin e duhur.
 10. Dhe rregulli i fundit per ju femra eshte “te folurit”,neve djemve nuk na pelqen kur partneret flasin ne krevat pervec fjaleve te seksit qe mund te perdorin ose gjerave qe ato duan te bejne,Te Tjarat harrojini,mos flisni per gje tjeter,mos u mundoni  të kujtoni dicka qe ju ka ber xheloze me pare,xhelozia eshte e papranueshme ne ato momente sepse meshkujt demoralizohen.Menjanoni keto pyetje gjat aktit: “çfare do te bejme pas kesaj?” “prinderit mund te vijne nga momenti ne moment”(kjo situate eshte nese akti ndodh ne shtepine tuaj,nese nuk jeni te sigurta.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

  Pas