-Shëndeti

Fëmijët që lindin në verë bëhen më të gjatë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:21 - 16/10/15 |
root

Fëmijët që lindin në verë bëhen më të gjatë dhe rriten më të shëndetshëm, ky është rezultati i një studimi të fundit të Universitetit të Kembrixhit. Specialistët thonë se nënat që lindin në qershor, korrik dhe gusht, do të bëjnë fëmijë të gjatë dhe më të shëndetshëm kur ata të rriten. Thuhet gjithashtu se vajzat që lindin në verë, iu fillon mosha e pubertetit shumë me vonë se vajzat që lindin në stinët e tjera.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas