-Shëndeti

Fëmijët hanë atë ç’ka hani ju


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:04 - 16/09/15 |
root

Një fushatë marketingu në lidhje me kequshqyerjen e nënave të reja, duket se i ka sensiblizuar shumë këtë të fundit. Agjencia braziliane “Paim” ka dizenjuar një poster shumë të bukur, për ti kujtuar nënave të reja që fëmijët e tyre hanë ato gjëra me të cilat ushqehen edhe ato. Në këto vende dieta e varfër ushqimore e nënave të reja, është kthyer në një problem shumë të madh, prandaj kjo reklamë është një sensibilzim për gratë, që të ushqehen shëndetshëm për vete dhe fëmijët e tyre.

Alarming: The ads show infants suckling on breasts illustrated with cheeseburgers, doughnuts and soda, along with the tagline 'Your child is what you eat'

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas