Aktualitet

Familja e Ervis Martinaj kallëzon në polici se ka humbur kontaktet me tëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:39 - 11/08/22 |
Opi Nion

Familja e Ervis Martinaj ka kallëzuar në polici se ka humbur kontaktet me të kërkuarin e policisë.

Ka qenë xhaxhai i Ervis Martinajt, Faik Martinaj, që ka bërë kallëzimin pranë autoriteteve.

Burime për gazetaren Klodiana Lala thanë se xhaxhai i Martinaj pretendon se nuk ka asnjë kontakt me nipin e tij, ndonëse Ervis Martinaj është shpallur në kërkim nga policia shqiptare.

Kallëzimi vjen disa javë pas atentatit të ndodhur te mbikalimi i Fushës Krujës ku u ekzekutua kushëriri i tij Brilant Martinaj, dhe dy të rinjtë Dikler Vata dhe Besmir Hoxha.

Ndërkohë që në lidhje me pretendimin e familjes nuk dihet nëse është një inskenim nga ana e 40-vjeçarit Ervis Martinaj apo ka ndodhur një ngjarje kriminale.

Martinaj është në kërkim pasi sipas dëshmisë së të penduarit të drejtësisë Nuredin Dumani kishte urdhëruar vrasjen e Endrit Dokles, atentat që nuk u krye.

Pas