Sport

Eros Grezda transferohet në TurqiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:04 - 27/07/22 |
Opi Nion

Eros Grezda nënshkroi për Klubin e kategorisë së dytë turke Manisa.

Kontrata e tij është për një vit me opsion rinovimi për një të dytë.

Afrimi i sulmuesit është bërë me objektivin për ta ngjitur klubin në Superligën Turke.

Teksa ka qenë pjesë edhe e Kombëtares Shqiptare, Grezda ka luajtur në Kroaci me Lokomotiva Zagreb, me Osijekun dhe Glasgoë Rangers.

Në karrierën e tij, Grezda numëron 201 ndeshje zyrtare, 36 gola dhe ka 17 asistime.

Pas