Kryesore

Emri/ Zgjidhet kreu i KQZ-së së re


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:58 - 05/10/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme Kuvendi ka miratuar Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve, i cili do të zëvendësojë KQZ-në.

Mësohet se kreu i këtij Komisioni do të jetë Ilirjan Celibashi, i cili ka marrë 106 vota.

Ndërkohë, me 105 vota është zgjedhur Zv.Komisioner, Leald Pelingu.

KQZ-ja e re
Ilirjan Celibashi zgjidhet komisioner shtetëror i zgjedhjeve
Lealba Pelingu zgjidhet nënkomisioner shtetëror i zgjedhjeve

Anëtarët e komisionit rregullator të zgjedhjeve
Ilirjana Nano
Dritan Çaka
Arens Çela
Muharrem Çakaj
Helga Vukaj

Anëtarët e komisionit të ankimimeve dhe sanksioneve
Ilirjan Rusmali
Elvin Lako
Koli Bele
Elvis Çefa
Ledio Braho

Pas