Kronikë

Emri/ U qëllua në makinë, kush është viktima e atentatit në Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:10 - 11/06/20 |
Opi Nion

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e sotme tek Komuna e Parisit në Tiranë. Bëhet me dije se i është bërë atentat një personi, i cili sipas të dhënave, ka humbur jetën. Opinion.al mëson se  viktima është identifikuar si Hekuran Billa rreth 40-vjeçare.

Billa rezulton se është i dënuar në Angli për vrasje dhe i ekstraduar në Shqipëri, ndërsa ka vuajtur dënimin në burgun e Fushë-Krujës. Ai ka përfituar ulje dënimi dhe më pas është liruar me kusht nga gjykata e Krujës.

Nga informacionet e deritanishme, bëhet me dije atentati është bërë teksa viktima ishte duke udhëtuar me makinën tij. Pasi është qëlluar ai ka humbur kontrollin e mjetit dhe është përplasur me tre automjetet të tjerë. Dyshohet se atentatori ishte i maskuar. Zona është rrethuar nga forca të shumta policie. Ende nuk dihet rrethanat e ngjarjes./ Opinion.al

Pas