Aktualitet

Emri/ U aksidentua në SHBA, humb jetën 51-vjeçari shqiptarBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:49 - 06/11/22 |
Opi Nion

Një 51-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë ditën e sotme si pasojë e një aksidenti automobilistik të ndodhur në autostradën “Interstate 91”, në Middletoën të Nju Jork-ut.

Sipas mediave të huaja viktimë e aksidentit ka mbetur Petrit Marku, i cili banonte në Bronx të Nju Jork-ut

Mësohet se, 51-vjeçari ka qenë duke drejtuar mjetin tip “Ford” kur humbi kontrollin dhe është përplasur me një kamion gjysmë rimorkio. Për pasojë të dy mjetet kanë rënë poshtë argjinaturës në të dy anët e autostradës.

Më pas Marku është dërguar në spital, por për shkak të plagëve të marra nuk mundi t’i mbijetonte ./Opinion.al

Pas