Kronikë

EMRI/ Tentoi të trafikonte 14 kg kokainë, arestohet në flagrancë autori


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:43 - 03/08/21 |
Opi Nion

Policia ka finalizuar ditën e sotme  operacioni policor antidrogë i koduar “Perëndimi”.

Në përfundim të këtij operacioni policor është bërë i mundur sekuestrimi i rreth 14.3 kg lëndë narkotike kokainë, gjithashtu është arrestuar në flagrancë drejtuesi i automjetit Besnik Ruçi  me të cilin po transportohej lënda narkotike.

Për një kontroll më të specializuar automjeti është shoqëruar në Portin e Durrësit, ku është kontrolluar nga Task Forca permanente e përbërë nga strukturat e DVP Durrës, Policia Kufitare e Portit të Durrësit dhe autoritetet doganore të Portit të Durrësit, që veprojnë përher në Port.

Nga kontrolli i specializuar rezultoi se në automjet në pjesën e kroskotit ishin fshehur pako me lëndë të dyshuar si kokainë me peshë rreth 14.3 kilogramë.

Grupi Hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër vijon punën për zbardhjen e plotë të këtij rasti, identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

Materialet do ti kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprën penale “Trafikim i lëndëve narkotike.

 

Pas