Kronikë

Emri/ Shiste lëndë narkotike, arrestohet 20-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:21 - 15/05/21 |
Opi Nion

Një 20-vjeçar është arrestuar në kuadër të operacionit të koduar “Shkëmbimi”.

Mësohet se në pranga ka rënë Florjan Përbibaj, 20 vjeç, banues fshatin Simon, Mirditë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve “, e kryer në bashkëpunim.

Nga hetimet dyshohet se Përbibaj është bashkëautor me 4 persona të tjerë të cilët u arrestuan në flagrancë gjatë operacionit “Shkëmbimi”, në Mars të këtij viti në Rrëshen, duke shkëmbyer 1.7 kg lëndë narkotike kanabis sativa.

Materialet hetimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme./Opinion.al

Pas