Aktualitet

Emri/ Primaret e PD në Selenicë, shpallet fituesiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:52 - 04/12/22 |
Opi Nion

Është mbyllur procesi i votimeve për primaret e Partisë Demokratike në Bashkinë e Selenicës.

Mësohet se në këtë bashki kanë votuar në total rreth 350 anëtarë dhe simpatizantë të kësaj parti, ndërsa është shpallur fitues Leonard Rakipaj teksa ka marrë 270 vota duke lënë pas dy kandidatët e tjerë Jani Dapaj 70 vota dhe Dhurata Mecorapaj 10 vota.

Rakipaj do të jetë kandidati i PD për zgjedhjet lokale në 14 majit në Bashkinë e Selenicës./Opinion.al

Pas