Aktualitet

EMRI/ Përplasi me makinë policin, arrestohet 29-vjeçari nga Lushnja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:08 - 02/02/21 |
Semiljana Azizi

Një 29-vjeçar i identifikuar si Erald Biti, banues në Divjakë,  është arrestuar, pasi ka kundërshtuar dhe më pas ka goditur me automjet një efektiv policie.

I riu u arrestua pasi në lagjen “Skënder Libohova” në Lushnjë, duke udhëtuar me automjetin tip “Golf”, nuk i është bindur për të ndaluar punonjësit të Policisë dhe e ka përplasur atë, duke e plagosur.”– thuhet në njoftimin e policisë.

Për ngjarjen materialet i kanë kaluar Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnjë për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”./Opinion.al

Pas