Aktualitet

Emri/ Kush është biznesmeni i arrestuar në Sarandë për kokainë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:27 - 29/08/21 |
Opi Nion

I arrestuar mbrëmjen e djemshme në aksionin e policisë në Sarandë ka qenë 41-vjeçarin Romeo Laze, ndërsa është shpallur në kërkim shtetasi Barjam Çapoku, 26 vjeç.

41-vjeçari Romeo Laze rezulton i dënuar më parë për veprën penale “plagosje e lehtë me dashje”.

Sipas News24 ai është pronar i një lavazhoje, si dhe i garazhit, ku përpunohej kokaina e më pas shitej në Sarandë e Ksamil. Laze u arrestua duke shpërndarë sasinë më të madhe të kokainës të kapur ndonjëherë në Sarandë.

Ndërkohë, vëllai i Romeo Lazes ka qenë i dënuar, para disa vitesh, për “prodhim dhe shitje lëndësh narkotike”, në Sarandë.

Brenda 3 muajsh Policia e Sarandës ka goditur 2 baza të shpërndarjes së kokainës dhe 3 baza të shpërndarjes së “cannabis sativa”. Veç shpërndarësve, policia ka arrestuar edhe shtetas të ndryshëm me sasi të vogla, të cilët kane rezultuar përdorues të lëndës narkotike.

 

 

foto galeri

Pas