Kronikë

EMRI/ I dënuar me 3 vite burg, arrestohet 27- vjeçari në Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:10 - 22/05/22 |
Opi Nion

Një 27-vjeçar i identifikuar si Rigers Mahmuti i shpallur në kërkim është arrestuar nga Policia në Tiranë.

I riu akuzohet për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”.

Uniformat blu bazuar në informacionet e marra në rrugë operative, për vendndodhjen e të riut organizuan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “Three”, dhe vunë në pranga 27-vjeçarin.

Mahmuti ishte shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë e ka dënuar me 3 vjet burgim, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”, kryer në bashkëpunim.

 

Pas