Kronikë

Emri/Humbi kontrollin e makinës dhe u përplas me murin, vdes 21-vjeçari shqiptar në ItaliBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:20 - 21/09/22 |
Opi Nion

Një aksident rrugor i ndodhur mëngjesin e së mërkurës i ka marrë jetën një 21-vjeçari shqiptar në Itali.

Sipas mediave italiane, ngjarja ndodhi pranë varrezave në Besozzo, në provincën e Via Gorini.

Mësohet se i riu Xhemal Letija, i cili prej vitesh jetonte në Besozzo me familjen e tij po udhëtonte me makinë, kur humbi kontrollin e mjetit dhe u përplas me një mur.

Në vendngjarje kanë shkuar ndihma e shpejtë, por megjithatë nuk kanë mundur ta shpëtojnë të riun.

Sakaq, autoritetet italiane po punojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes./Opinion.al

Pas