Aktualitet

EMRI/ Dëbohet nga Italia biznesmeni shqiptar, policia: Është i rrezikshëm!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:20 - 19/02/21 |
Semiljana Azizi

Policia e Brescia-s ka dëbuar nga Italia një sipërmarrës shqiptar, të identifikuar si Gëzim Sallaku.

Lajmi bëhet i ditur nga mediet italiane, të cilat theksojnë se biznesmeni shqiptar është cilësuar nga autoritetet policore si “person i padëshiruar dhe i rrezikshëm për shoqërinë”.

Gjithashtu bëhet me dije se Gëzim Sallaku jetonte në një vilë në Sale Marasino, ndërsa  ishte pronar i restoranteve dhe hoteleve në Valcamonica dhe në Liqenin Iseo.

Njoftohet se  Sallaku është dëbuar nga Italia mbrëmjen e djeshme.

“Biznesmeni 48-vjeçar u dëbua nga vendi ynë, u kthye në Shqipëri. Disa herë në qendër të vëmendjes së lajmeve gjyqësore, Sallaku është arrestuar dhe gjykuar disa herë për vepra të ndryshme penale”, shkruajnë mediet italiane.

Gëzim Sallaku ka qenë i përfshirë në vitin 2002 në një skemë mashtrimi, në lidhje me shitjen e makinave të vjedhura, për evazion fiskal dhe posedim të armëve të zjarrit./Opinion.al

Pas