Kronikë

Emri/ Arrestohet një tjetër i kërkuar pas dëshmisë së Nuredin DumanitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:03 - 19/08/22 |
Opi Nion

Një tjetër person është vënë në pranga në kuadër të operacionit “Plumbi i artë”. Bëhet për 49-vjeçarin Agim Gjini.

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka caktuar për 49-vjeçarin masën e sigurisë “Arrest në burg”, si i dyshuar për veprat penale “Vjedhja me dhune” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve dhe e municionit luftarak”, kryer në bashkëpunim, në formë të posaçme “Grupi i strukturuar kriminal”, si dhe “Kryerja e veprave penale nga grupi i strukturuar kriminal dhe organizata kriminale”.

Ndërkohë vijon puna për kapjen e shtetasve të tjerë të shpallur në kërkim në kuadër të këtij operacioni. Operacioni i koduar “Plumbi i artë” nisi menjëherë pas arrestimit dhe dëshmisë të të shumëkërkuarit të policisë, Nuredin Dumani.

Si rezultat i fazës së dytë të operacionit, ka shkuar në 19 numri i të arrestuarve.

Pas