Bota

EMRAT/ Pjesë e grupit kriminal, policia e Londrës arreston 4 shqiptarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:03 - 16/01/21 |
Semiljana Azizi

Katër shqiptarë, pjesë e një grupi të strukturuat kriminal, janë arrestuar nga policia e Londrës.

Bëhet me dije se shqiptarëve iu është  kapur 340 mijë paund cash dhe një sasi kokaine me vlerë 400 mijë paund. Operacioni u zhvillua të mërkurën në disa adresa në Londër dhe Essex.
Në praga janë vënë Rrustem Dauti, 30 vjeç dhe Fisnik Kurtucai, 32 vjeç. Në shtëpinë e Rustem Dautit u gjetën 140 mijë £ cash si edhe përzierës droge dhe kokainë. Fisnik Kurtucajt iu gjetën 100 mijë £.

Eshtë arrestuar edhe i riu Florian Meshi, 22 vjeç për mbajtje të dokumenteve të falsifikuara dhe shitje droge. Ndërsa Azem Gashi, 26 vjeç u kap me 4 kile kokainë dhe 100 mijë £ cash.
“Këto ishin sekuestro të mëdha parash me të cilat mund të kishte përfitime të mëdha të krimit të organizuar” – tha kreu i operacionit të policisë , MattMcMillan.
Të katër shqiptarët u nxorën para gjykatës për masën e sigurisë dhe seanca e radhës u përcaktua për në 12 shkurt./opinion.al

 

Pas