Kronikë

Emrat/Operacioni antidrogë në Shkodër, kush janë 6 të arrestuarit, mes tyre 2 graBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:25 - 20/06/22 |
Opi Nion

Policia e Shkodër ka njoftuar sot se është finalizuar një operacion antidrogë, i koduar “Vallas”, i cili çoi një sekuestrimin e 246 kg kanabis, arrestimin e 6 personave dhe shpalljen në kërkim të 8 personave të tjera.

Të arrestuarit janë nga ky operacion janë shtetasit:

-Ardjan Tahiri, 28 vjeç, banues në fshatin Oblikë, Shkodër;

-Besmir Rexhepi, 26 vjeç, banues në fshatin Oblikë, Shkodër;

-Hekura Myrtja, 51 vjeç, banues në Vallas, Shkodër;

-Liljana Çopani, 34 vjeçe, banuese në Milot, Lezhë;

-Arben Uruçi, 48 vjeç, banues në Velinaj, Shkodër, si dhe

-Danjela Hasani, 42 vjeçe, banuese në Tiranë.

Pas