Aktualitet

Mbledhja e 8-të e dy qeverive/“Të përbashkuar”, ja slogani dhe simbolet e takimitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:39 - 20/06/22 |
Opi Nion

Në Prishtinë po zhvillohet mbledhja e tetë e dy qeverive, ndërsa ajo që ka tërhequr vëmendje janë slogani dhe logoja.

Asjtu siç mund të shihni në logon e kësaj mbledhjeje të përbashkët slogani është “Të përbashkuar” dhe ngjyrat janë të gjitha kombëtare.

Ndërsa logoja përmban shenjën e infinitit, numrin tetë (numrin e mbledhjeve të qeverive) dhe shqiponjën, simbolin kombëtar të shqiptarëve./Opinion.al

Pas