Aktualitet

Emrat/ OFL iu kërkon deklarimin e pasurisë 5 të dënuarve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:45 - 16/12/20 |
Opi Nion

Operacioni Forca e Ligjit iu ka dërguar formularin e deklarimit të pasurisë pesër personave për trafikim të lëndëve narkotike dhe trafikim i të miturve

Mësohet se persona që do të deklarojnë pasurinë e tyre janë;

Arben Lekli, banues në Durrës, i dënuar në Itali për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”;

Viktor Lekli, banues në Durrës, i dënuar në Itali për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”;

Çlirim Ymerali banues në Skrapar, i dënuar për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”;

Andrea Ajasllari , banues në Skrapar, i dënuar për veprën penale “Trafikimi i të miturve”;

Andrea Shyti, banues në Berat, i dënuar për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”, i mbetur në tentativë.

Këta persona, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme./ Opinion.al

Pas