Sport

EMRAT/ Ndeshjet e EURO 2023, UEFA u beson gjyqtarëve shqiptarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:56 - 07/10/21 |
Opi Nion

Performanca e gjyqtarëve shqiptarë është rritur ndjeshëm gjatë sezoneve të fundit, duke fituar kështu edhe besimin e UEFA-s.

Kjo e fundit po u ka dhënë hapësira të shumta në sfidat Europiane.

Së fundmi mësohet se një katërshe gjyqtarësh shqiptar me kryesor Eldorjan Hamiti, asistentët Rejdi Avdo dhe Alfred Shkreta si dhe gjyqtar i katërt Indrit Myrtja, do të vendosin drejtësi në përballjen mes Sllovakisë U-21 dhe Maltës U21, që është e vlefshme për kualifikueset e EURO 2023.

Mësohet gjithashtu se ky duel është planifikuar të zhvillohet të martën e 12 tetorit, në orën 16:30, në stadiumin “Pod Zoborom” në Nitra./Opinion.al

Pas