Kryesore

PD dhe PS bashkojnë votat, miratojnë aktin normativ


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:17 - 07/10/21 |
Opi Nion

Marrëveshja me kompaninë farmaceutike “Pfizer” për dozat e reja të vaksinave që pritet të mbërrijnë deri në muajin dhjetor në vend duket se ka bashkuar mazhorancën dhe opozitën.

Të dyja palët kanë dhënë miratimin e tyre me konsensues për këtë marrëveshje. Bëhet me dije se marrëveshja mori  në Kuvend 126 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim.

Ndërkohë që gjatë kësaj seance të zhvilluar 14 deputetë kanë munguar në votim./Opinion.al

Pas