Aktualitet

EMRAT/ Miratohen drejtuesit e Komisioneve të Përhershme Parlamentare


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:52 - 13/09/21 |
Opi Nion

Një seancë dakordësi duket se nuk ka përfunduar aspak mirë në Kuvend.  Në nisje të kësaj seancës plenare janë votuar drejtuesit e Komisioneve të Përhershme Parlamentare që u propozuan disa ditë më parë nga PS dhe PD.

Drejtuesit e Komisioneve të Përhershme Parlamentare janë si më poshtë:

Klotilda Bushka drejtuesja e Komisionit të Ligjeve (PS)

Nasip Naço kreu i Komisionit të Sigurisë (PS)

Mimi Kodheli kryetare e Komisionit të Jashtëm (PS)

Eduard Shalsi, kryetar i Komisionit të Ekonomisë (PS)

Arben Pëllumbi, kryetar i Komisionit të Veprimtarisë Prodhuese (PS)

Jorida Tabaku, kryetare e Komisionit për Integrimin Europian (PD)

Albana Vokshi, kryetare e Komisionit për Shëndetësinë (PD)

Agron Gjekmarkaj, kryetar i Komisionit për Edukimin dhe Median (PD)

Pas