Aktualitet

Emrat/ Arrestohen disa zyrtarë të lartë në bashkinë e SarandësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:06 - 01/06/22 |
Opi Nion

Disa zyrtarë të Bashkisë të Sarandës janë vënë në pranga nga policia. Klan News raporton se Drejtori i Urbanistikës në Bashkinë e Sarandës, Pandi Zhonga, është arrestuar këtë të mërkurë.

Në pranga po ashtu ka rënë edhe Rovena Alikaj, juriste në Agjencinë Shtetërore të Kadastrës Sarandë dhe Aleko Anagnosti, me profesion noter.

Prokuroria ka lëshuar disa urdhër-arreste dhe disa prej tyre janë ekzekutuar nga policia.

Burime paraprake për Klan News bëjnë të ditur se personat në fjalë akuzohen për tjetërsimin e një sipërfaqje toke.

Pas