Aktualitet

Emigrantët largohen pas festave nga ShqipëriaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:19 - 02/01/23 |
Opi Nion

Pas kalimit të festave në atdhe, emigrantët shqiptare nisin kthimin në vendet e tyre të punës. Përgjatë datave 1 dhe 2 Janar është regjistruar fluks në pikat kufitare, në dalje.

Në Kakavijë gjatë orëve të fundit kanë dalë mbi 2 mijë qytetarë nga vendi ndërsa pala shqiptare punon me 4 sportele në dalje. Nuk janë regjistruar radhë apo problematika.

Ndërsa në Kapshticë gjatë 24 orëve të fundit kanë dalë mbi 2600 qytetarë, në Qafë-Thanë kanë dalë mbi 1900 qytetarë. Numër i lartë qytetarësh është konstatuar edhe në hyrje në të treja pikat kufitare pas ndërrimit të viteve.

Klan News

Pas