Sport

Elseid Hysaj te Atletico Madrid? Flet agjenti i shqiptarit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:15 - 10/06/19 |
Opi Nion

Në media është diskutuar shpesh për një kalim të mundshëm të mbrojtësit të kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj te skuadra e Atletico Madrid.

Në fakt, klubi spanjoll ka bërë dy oferta për shërbimet e shqiptarit, por deri më tani ende nuk ka një marrëveshja konkrete me klubin e Napolit.

Lidhur me ofertat e Atleticos ka folur agjenti i mbrojtësit shqiptar, i cili është shprehur se këto oferta kanë qenë shumë të ulëta

 “ Oferta e Atletiko Madrid ishte e ulët dhe nuk respekton vlerat e një futbollisti. Ka qenë më pak se 25 milionë euro. Unë nuk mund të them sa vlen, për atë është klubi. Napoli e vendos çmimin.

Kur bëhet fjalë për Atletikon, si mund t’i thuash jo. Mbase, Hysaj do të provojë një eksperiencë jashtë, pas karrierës në Itali. Ai është një djalosh që e do shumë qytetin e Napolit dhe i detyrohet të kaltërve për atë që është bërë. Një thirrje nga Sarri te Juventusi? Pse nuk duhet të shkojë Është një profesionis”./ Opinion.al E.Xh

Pas