Bota

Elon Musk sfidon Vladimir Putin, e fton në një duel kokë më kokë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:23 - 14/03/22 |
Opi Nion

Shefi ekzekutiv i Tesla-s, Elon Musk, ka sfiduar presidentin rus Vladimir Putin në një përballje kokë më kokë.

Në një postim në “Twitter”, Musk shkruar emrin e presidentit Putin në rusisht dhe shton:

“Sfidoj Vladimir Putin për të luftuar vetëm për vetëm”.

Miliarderi i teknologjisë shtoi se aksionet janë “Ukraina”. Ai tha se fituesi do të vendosë për fatin e Ukrainës.

Presidenti rus ende nuk është përgjigjur. Musk ka qenë një mbështetës i zëshëm i Ukrainës gjatë gjithë pushtimit.

Në fillim të këtij muaji, një nga kompanitë në pronësi të sipërmarrësit të teknologjisë me bazë në Kaliforni, Starlink, furnizoi Ukrainën me një numër pjatash satelitore që synojnë të mbrojnë aksesin në internet./Opinion.al

Pas