Sport

Elkan reagon ndaj komenteve për tifozët e Juventusit: Turp t’iu vijë…


               Publikuar në : 22:51 - 26/02/20 |
Al Do

Ardhja e tifozëve të Juventusit në Lion të Francës në kuadër të ndeshjes për Ligën e Kampioneve është shoqëruar me komente të pakëndshme.

Në një kohë kur koronavirusi ka shpërthyer duke infektuar rreth 400 persona në Itali, një radio franceze, RTL është tallur me mbështetësit e bardhezinjve, duke i cilësuar si tifozët e Juvirusit.

Një batutë e pakëndshme që ka sjellë reagimin e italianëve.

Në një moment kaq delikat për Italinë, nuk mund të flisni me këtë gjuhë. Turp t’iu vijë dhe duhet të kërkoni falje. Tifozët e Juventusit dhe italianët meritojnë respekt. Jeni pa dinjitet dhe pa nder“, shkruan Lapo Elkann, nipi i familjes Agnelli dhe CEO i Fiatit. / Opinion.al

Pas