Sport

Sfida në “Santiago Bernabeu”, Reali mposhtet nga skuadra e Pep Guardiolës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:23 - 26/02/20 |
Opi Nion

Reali i Madridit ka humbur mbrëmjen e së mërkurës me rezultatin 1-2 përballë Mançester Siti, në “Santiago Bernabeu”. Gabriel Jesus dhe Kevin De Bruyne janë autorët e golave që i dhanë fitoren skuadrës angleze.

Duke shënuar në fushën kundërshtare skuadra e Pep Guardiolës shkon e avantazhuar në  shtëpi. Ndërkohë që kualifikimi bëhet i vështirë për Realin e Zinedine Zidan, pasi tashmë përveç disavantazhit me 2 gola në fushën e vet, humbet kapitenin Serxho Ramos i cili është penalizuar me kartonin e kuq. / Opinion.al

Pas