Sport

Eliminatoret e Europianit U21, Shqipëria mposht Kosovën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:04 - 15/10/19 |
Opi Nion

Ditën e sotme u luajt ndeshja mes Shqipërisë dhe Kosovës e cila është e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Europian U21.

Në këtë ndeshje, Shqipëria ka mundur të marrë fitoren me rezultatin 2-1, duke arritur në kuotën e 5 pikëve.

Kuqezinjët të U21, 2 pikët i kishin grumbulluar në katër ndeshje të luajtura, një rezultat ky aspak i mirë për skuadrën e Bushit.

Pjesa e parë nisi me ritme të ngadalta dhe me raste të pakta për gol, u deshnë 75 minuta që të shënohej goli i parë nga Tafa, ndërsa brenda 5 minutave u shënua dhe goli i dytë për Shqipërinë nga Arbnor Muçolli.

Por, dy golat e Shqipërisë nuk i trembën “Dardanët” e rinjt, të cilët arritën të shënonin golin e vetëm në këtë takim me anë të Baftiun. Pas këtij takimi Shqipëria mban vendin e katërt në grup me 5 pikë të grumbulluara në po aq ndeshje./ Opinion.al E.Xh.

Pas