Kronikë

Ekzekutoi babë e bir në Elbasan, arrestohet vrasësi me 4 emra


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:23 - 11/10/20 |
Al Do

Arrestohet në Greqi vrasësi i dyshuar i Gentian Beqirit dhe babait të tij në Elbasan në gusht të vitit 2012.

Policia bën me dije se në pranga ra një shtetas shqiptar me 4 emra, “Jorgo Leku alias Olsi Leka alias Giorgo Lekou alias Jorgo Lekou, 41 vjeç, lindur në Elbasan dhe banues në Gjirokastër”.

“Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Elbasan, më datë 12.06.2020 i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për kryerjen e veprave penale “Vrasja në rrethana të tjera cilësuese kundër dy ose më shumë personave” e kryer në bashkëpunim dhe “Armëmbajtja pa leje””, njofton policia.

Lidhur me vrasjen e Gentian Beqirit dhe babait të tij më parë është arrestuar Etien Cani në Itali.

Gentian Beqiri dyshohej se është një nga personat që mori pjesë në ekzekutimin e Sokol Çapes në vitin 2005 në Elbasan. /Opinion.al

Pas