Kronikë

Ekzekutohet me armë zjarri shqiptari në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:39 - 11/03/21 |
Opi Nion

Autoritetet Italiane bëjnë me dije se një 29-vjeçar shqiptar është qëlluar për vdekje me armë zjarri sot në Liberta të Barit.

Sipas mediave italiane, viktima është identifikuar si Santino Xhyra, i cili rezulton me precedentë të mëparshëm penalë.

I riu shqiptar u qëllua me tre plumba në gjoks dhe bark. Ai u dërgua në spital, por nuk mundi të mbijetonte.

Policia është njoftuar nga mjekët e spitalit, ndërkohë një grup hetimor po punon për identifikimin dhe arrestimin e autorëve./ Opinion.al

Pas