Politikë

Zgjedhjet/ I 5-ti në listë, Berisha: Do doja të isha më poshtë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:52 - 11/03/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar pozicionimin e emrave të kandidatëve për deputet të Partisë Demokratike për zgjedhjet e 25 prillit.

Në një intervistë për “News24”, Berisha, i cili është i 5-ti në listën për Tiranën, shprehet se donte që të ishte më poshtë.

Teksa foli për listën e PS, ish-kryeministri tha se Edi rama i vendosi në listë jo të sigurtë emrat të cilët i rrezikojnë pozicionin e tij si kreu i PS.

  “Do doja të isha pak më mbrapa, kanë bërë atë renditje, por edhe po të isha më poshtë, nuk do të kisha asnjë keqardhje. Jo në formën që ka përdorur Rama, se ajo që ka përdorur z.Rama është thikë pas shpine. Mendoni ju se Xhafaj do mund të hyjë në Parlament në pozicionin e 23? Unë e konsideroj veten njërin prej deputetëve të PD, që garon për t’u futur në Parlament. Ata e dinë se partia i vuri në këto pozicione për t’i eliminuar dhe janë të eliminuar. Lista e PS ka tre veçanti, e para është avancimi në pozicionet më të sigurta të krimit, drogës dhe korrupsionit, së dyti eliminimi i socialistëve që pas humbjes së zgjedhjeve janë rrezik i vërtetë për kryetarin e PS, dhe së treti vendosja në ballë të zonjave, nuk di kryeministër në botë që të hapë fushatën siç bëri ai dje ndaj z.Grida Duma. Ka zgjedhur dhe ca elementë të tjerë, që nuk do të votojnë kundër tij për largimin e tij si kryetar i PS. Mjeken e solli vetëm për të bindur socialistët se Covid-i ishte një sukses, në një kohë kur Covid-i ishte drama më e madhe e një vendi sot në Shqipëri”,-tha Berisha./ Opinion.al

Pas