Kronikë

Ekzekutimi 66-vjeçarit në Tiranë, policia jep detajet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:45 - 25/02/21 |
Doriana Çepunaj

Policia ka dhënë informacion zyrtar lidhur me vrasjen e 66-vjeçarit këtë mëngjes në Tiranë. Përmes një njoftimi bëhet me dije se viktima është gjetur i shtrirë në tokë, i plagosur me armë zjarri në rrethana ende të paqarta. Ai është transportuar menjëherë në spital për ndihmë mjeksore ku dhe ka humbur jetën si pasojë e plagëve të marra. Ndërkohë janë ngritur pika kontrolli në të gjitha akset rrugore  për zbardhjen e ngjarjes.

“Me datë 25.02.2021, rreth orës 09:00, në trotuar në afërsi të Piramadës është konstatuar nga sherbimet e Policisë shtetasi B. S., 66 vjeç,  i shtrirë në tokë, dyshohet i plagosur me armë zjarri në rrethana ende të paqarta, i cili është transportuar menjëherë në spital për ndihmë mjeksore ku dhe ka humbur jetën si pasojë e plagëve të marra.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forca të shumta policie, të cilat kanë rrethuar zonën, me qëllim kapjen e autorit.

Janë ngritur pika kontrolli në të gjitha akset rrugore dhe vijon puna nga grupi hetimor, për sqarimin dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes”, njofton policia./Opinion.al

Pas