Te Fundit

Ekonomia, Berisha: Rama ka gjetur gropë psiqikën e tij


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:36 - 03/11/15 |
b.f

Sali Berisha ka kundërshtuar justifikimin e Ramës, i cili me ardhjen në pushtet fliste për një ekonomi të rrënuar. I pyetur në Abc Neës, Berisha tha se “FMN, Banka Botërorë janë shprehur që ekonomia gjatë qeverisjes sime i rezistoi krizës. Po. Gjeti një borxh 62 % që është i pranueshëm dhe ishte i gjithi në kontroll dhe po të vendoste qeveria e ulte. Gjeti pagesa të parapambetura dhe ato i ka çdo qeveri. Rama ka gjetur gropë në psiqikën e tij. Kjo është e vërteta”

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas